Ay’da inanılmaz keşif: Sonsuz enerjinin kapıları aralanıyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Enerji konusu, son periyotta dünyanın en büyük problemlerinden birisi halini aldı. Büyük şirketler, bu mevzuda kıymetli yatırımlar yaparak ...

Enerji konusu, son periyotta dünyanın en büyük problemlerinden birisi halini aldı. Büyük şirketler, bu mevzuda kıymetli yatırımlar yaparak sorunu ortadan kaldırmak istiyor. O denli ki tırmanışa geçen uzay madenciliği fikrinin de temelinde bu yatıyor. Bu mevzudaki en büyük girişimcilerden Çin, sınırsız güç konusunda epeyce kıymetli bir buluş yaptı.

Chang’e-5, nükleer füzyon için kıymetli bir bileşen keşfetti

Çin’in Ay aracı Chang’e-5, 2020 yılından beri araştırmalarını sürdürüyor. Ay üzerindeki incelemeleriyle birçok sefer kıymetli buluşlar elde eden araç, son olarak inanılması güç bir buluşa imza atmış olabilir. Araç ile birlikte Çin, daha evvel bilinmeyen bir materyalden yapılmış farklı bir Ay kristali keşfetti.

Çin Atom Gücü Kurumu, bugün kıymetli bir buluşa imza attıklarını açıkladı. Changesite- (Y) ismi verilen kristalin sınırsız gücün anahtarı olabileceği, üzerinde incelemelerin devam ettiği belirtildi. Öte yandan Çin, Ay’da farklı bir mineral bulan üçüncü Ülke pozisyonuna ulaştı.

Chang’e-5, iki yıldır birçok kaya örneği topladı. Araç, yaklaşık dört kilo Ay modülünü Dünya’ya incelenmesi için getirdi. Birçoğu sıradan bir kaya olsa da ortalarında enteresan bir kristal keşfedildi. Bilim beşerlerine nazaran bu kristal, hakikat bir nükleer füzyon tekniğiyle sonsuz gücün kapılarını aralayabilir.

Dev şirketler ve bilim insanları, sınırsız gücün yolunu bulmak için bugüne kadar birçok çalışma yaptı. Nükleer füzyon, bu alanda en tanınan formüllerden biri oldu. O denli ki usul, az atıkla sonsuz enerjiyi kullanmanın bir yolu aramak için kullanılıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.