iPhone 14 Çin sokaklarında işportaya düştü: Bavullara doldurup satıyorlar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple'ın büyük gürültü koparan iPhone 14 serisi telefonları bugün prestijiyle satışa sunuldu. Cupertinolu şirketin çıkardığı yeni modeller ...

Apple’ın büyük gürültü koparan iPhone 14 serisi telefonları bugün prestijiyle satışa sunuldu. Cupertinolu şirketin çıkardığı yeni modeller her yıl olduğu üzere bu yıl da tüketicilerden büyük ilgi görüyor. Hal bu türlü olunca karaborsacılar da çabucak mesaiye başladı.

iPhone 14 ön sipariş satışı Türkiye’de başladı

10 sa. evvel eklendi

Çin basını epeyce ilgi cazibeli kimi fotoğraflar paylaştı. Yayınlanan manzaralar iPhone 14’le dolu bir bavulla kaldırımda oturan genç bir adamı gösteriyor. Fotoğrafın Shenzhen’deki resmi Apple Store mağazasının yakınında çekildiğini belirtelim.

Fazladan para kazanmak için yol kenarına tezgah kuran satıcının bavulunda en az 30 adet iPhone 14 var. Kelam konusu aygıtların toplam maliyeti 35 bin dolar (Çin’de 1.150 dolardan başlıyor). Birebir vakitte bavulda yalnızca Pro modellerinin yer aldığını görüyoruz.

İnanılmaz yüksek ekstra fiyat talep ediliyor

Çinli karaborsacılar tüm stokların epey süratli bir biçimde tükendiği mağazalara yakın yerleri tercih ediyor ve aygıtları perakende satış fiyatının çok üzerinde sayılara satıyorlar. Resmi satış noktalarında telefonların tükenmiş olması da işlerini kolaylaştırmış durumda.

Şu anda Çin’de 1 TB depolama alanına sahip iPhone 14 Pro Max için talep edilen ekstra fiyat 600 dolara kadar çıkıyor. Vurguncular, 128 GB’lık temel sürüm için ise daha insaflı davranarak 200 dolar fazla para istiyorlar. Resmi Apple Store’ların tabir yerindeyse yağmalanması nedeniyle bu iş modeli Çin sokaklarında çok başarılı bir biçimde yürütülüyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.