iPhone 14 Pro’nun tüm havası parlak ışıkta sönüyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 ve iPhone 14 Pro dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde satışa sunuldu ve aygıtların birinci incelemeleri ve yorumları da ...

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde satışa sunuldu ve aygıtların birinci incelemeleri ve yorumları da internette yer almaya başladı.

240 gram yükündeki iPhone 14 Pro Max eleştiriliyor

2 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro ve Pro Max’te uygulanan en değerli ve göze çarpan yeniliklerden biri, ekranın üst kısmındaki çentiğin Dynamic Island ismi verilen etkileşimli çentikle değiştirilmesi diyebiliriz. Android akıllı telefonlarda bu çeşit çentikler rastgele bir işleve sahip değilken, Apple mühendisleri bunu iOS arayüzüne entegre ederek çeşitli işletim sistemi fonksiyonları, widget’lar ve uygulamalarla etkileşime girmesini sağladı.

Gerçek kullanımda, reklamdaki üzere değil

Apple, yalnızca ön kamerayı ve sensörleri kamufle etmek için değil, tıpkı vakitte akıllı telefonla etkileşime girmek için de kullanıldığını vurgulamak istercesine bu çentik için şiirsel bir isim buldu: Dynamic Island. Kulağa hoş geliyor ve nitekim de kullanıcı, uygulamaları küçülterek, bildirimleri ortaya çıkararak, widget‘ları kurcalayarak bu “ada” ile oynanabiliyor. Bilhassa de dinamik olarak boyutunu ve şeklini değiştirdiğinde çok tesirli ve hoş. Adeta sihirli görünüyor değil mi?

Pek de o denli değil, çünkü güneş ışığına çıkıldığında tüm sihir anında buharlaşıyor ve parlak ışıkta, Dynamic Island açıkça görülebiliyor. Dahası, Apple mühendislerinin ihtimamla gizlemeye çalıştığı, ada içine yerleştirilmiş kamera ve sensörler güneş altında açıkça görülebilir hale geliyor. Tıpkı etki iç mekanlarda, güneş ışığına benzeri çok parlak ışıkta da ortaya çıkıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.