Snapdragon 8 Gen 2 iki varyanta sahip olabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Qualcomm genelde yılın birinci yarısı için orjinal amiral gemisi, ikinci yarısı için de Plus takılı daha güçlü bir versiyon piyasaya sürüyor ...

Qualcomm genelde yılın birinci yarısı için orjinal amiral gemisi, ikinci yarısı için de Plus takılı daha güçlü bir versiyon piyasaya sürüyor. Bunun haricinde rastgele bir versiyon olmuyor lakin gelecek yıl işler değişebilir.

Snapdragon 8 Gen 2 neler sunacak?

Bu yılın sonlarında itibaren amiral gemilerinde yerini almaya hazırlanan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin TSMC tarafından 4nm sürecinde üretilmesi bekleniyor. Daha âlâ çekirdek suratlarının yanında Adreno grafik ünitesinde de kayda bedel bir artış yaşanacağı belirtiliyor.

Snapdragon 6 Gen 1 seriye hareket getirecek

1 hf. evvel eklendi

Kaynaklar Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin bu defa iki varyant olarak piyasaya çıkacağını belirtiyor. İkinci varyant daha yüksek çekirdek suratlarına sahip olacak ve muhtemelen Pro versiyonlarda kullanılacak.

Üreticiler yılın birinci yarısında Pro ve Ultra versiyonları da birebir yonga seti ile piyasaya sürüyor lakin yılın ikinci yarısında bu versiyonlarda Snapdragon Plus avantajı ile farklılaşma imkânı ortaya çıkıyor. Bu sefer yılın başından itibaren performans farkı olan amiral gemileri ortaya çıkabilecek. Öbür taraftan tezler Snapdragon + Gen 2 yongasetine mi işaret ediyor tam olarak net değil.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.