TikTok Now testlere başladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sosyal medya dünyasında Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, TikTok üzere belirli başlı oyuncular pastayı paylaşmış durumda fakat ...

Sosyal medya dünyasında Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, TikTok üzere belirli başlı oyuncular pastayı paylaşmış durumda fakat sessiz sedasız tabanlardan gelen değişik bir uygulama dikkat çekiyor.

TikTok Now nedir?

BeReal uygulaması günde bir defa kullanıcının ön ve art kamera birebir anda bir anını kaydettiği (fotoğraf yahut kısa video), sonrasında da paylaştığı bir toplumsal medya platformu. Uygulama kullanıcıya gün içerisinde tek bir ikaz gönderiyor ve paylaşım yapmasını istiyor. Rastgele bir düzenleme yahut filtre de sunulmuyor. Yeni neyseniz osunuz üzere bir tanımlama yapılabilir.

TikTok güvenlik ihlali ve data sızıntısını yalanladı

1 hf. evvel eklendi

Uygulama son aylarda büyük bir ivme yakalamış durumda. Günlük faal kullanıcı sayısı 10 milyonu, aylık faal kullanıcı sayısı da 22 milyonu geçti. Yalnızca bir buçuk yılda bin kat artış göstermiş durumda.

Pazarın kıdemli oyuncuları haliyle bu patlamayı görmezden gelemedi. Snapchat bir müddet evvel ön ve art kameradan tıpkı anda paylaşım yapan bir özellik kullanıma sunmuştu. TikTok Now ismiyle testlere başlayan yeni özellik de misal bir yapıya sahip.

TikTok Now kullanıcıya gün içinde bir bildirim göndererek bir paylaşım yapmasını istiyor. Kullanıcı da tekrar fotoğraf yahut görüntü paylaşımı yapabiliyor. 18 yaş altı kullanıcılar paylaşımlarını Keşfet kısmına yansıtamıyor. 16 yaş altında kullanıcıların paylaşımı varsayılan olarak zımniye ayarlanıyor. 13-15 yaş aralığında olanlar ise yalnızca arkadaşlarından yorum alabiliyor. TikTok Now yepyeni uygulama içerisinde ABD’de erişime açılmış durumda. Bakalım BeReal uygulamasının önü alınabilecek mi?

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.