Turkcell Superonline bu hafta sonu herkesin hızını 1.000 Mbps’ye yükseltecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Turkcell Superonline bugün yaptığı açıklama ile Türkiye’de fiber müşteri sayısının 2 milyonu geçtiğini duyurdu. Şirketin fiber altyapı ...

Turkcell Superonline bugün yaptığı açıklama ile Türkiye’de fiber müşteri sayısının 2 milyonu geçtiğini duyurdu. Şirketin fiber altyapı uzunluğu 55 bin kilometreye ulaştı.

Herkesin suratı 1.000 Mbps’ye çıkacak

Fiber abone sayısının 2 milyona ulaşması erdemine bu hafta sonu tüm müşterilerin suratının 1.000 Mbps’ye varan suratlara çıkarılacağı açıklandı. Fiber müşteriler iki gün boyunca 1.000 Mbps’ye varan süratte internete erişebilecek. Kampanyadan yararlanmak için rastgele bir kayıt yahut müracaat gerekmiyor. 17 Eylül ve 18 Eylül 2022 tarihlerinde herkesin suratı süreksiz olarak yükseltilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi:

“Türkiye’de birinci fiber yatırımını yaptığımız günden bugüne kadar geçen müddette, müşterilerimiz süratli ve kaliteli internete teveccüh gösterdi ve bugün gerçek fiberde iki milyon müşteriye ulaşmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Müşterimiz Anıl Ali Fırat, en süratli paketlerimizden biri olan 1000 Mbps’yi tercih ederek Turkcell Superonline’ın ışık suratındaki internetini kullanan iki milyonuncu kişi oldu. Bu vesileyle biz de kayıtsız kuralsız aygıtları uyumlu olan tüm müşterilerimizin indirme suratını bu hafta sonu boyunca 1000 Mbps’ye varan suratlara çıkarıyoruz.”

Turkcell 2022 ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

3 hf. evvel eklendi

Turkcell CEO’sundan ortak altyapı çağrısı

Turkcell Genel Müdürü Erkan, fiberin yaygınlaşması için ortak altyapının kıymetine vurgu yaparak şu sözleri kullandı:

“FTTH Council (Avrupa Meskene Kadar Fiber İnternet Konseyi) tarafından Mayıs ayında yayınlanan rapora nazaran; Türkiye 39 Avrupa ülkesi içerisinde fibere erişimde 21. sırada yer alıyor. Bu rapora nazaran fiberleşme oranında ülkemiz Avrupa ortalamasının da gerisinde kalmış durumda. Yıllardır söylediğimiz üzere Türkiye’nin kaynaklarının hakikat ve verimli kullanılabilmesi ismine “ortak fiber altyapıyı” en hakikat tahlil olarak görüyoruz. Hatta birçok Avrupa ülkesinde fiberin yaygınlaştırılmasına yönelik ortak altyapı şirketleri kurulmaya başlandı ve önümüzdeki periyotta fiberleşme konusunda büyük atılımların olması bekleniyor. Şimdiden bu çalışmalara başlayan Avrupa ülkeleri ile makasın açılmaması için bugün harekete geçmek çok değerli. Ortak altyapıya artık geçmezsek; üç yıl sonra çok geç kalmış olacağız. Ülke insanımızın en güzel hizmeti alması için rekabetin altyapıda değil hizmet ve servislerde olması gerektiğini düşünüyoruz. Türkiye’nin hak ettiği sıralara yükselmesi için canla başla çalışmaya devam edeceğiz”

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.