Tweet düzenleme butonu sonunda geliyor! Kaç para olacak?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir müddettir beklenen, hatta toplumsal medya üzerinde sıkça gündem olan tweet düzenleme butonu ...

Twitter kullanıcıları tarafından uzun bir müddettir beklenen, hatta toplumsal medya üzerinde sıkça gündem olan tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Bugün ise kimler tarafından erişilebilir olacağı ve kullanım bedeli ortaya çıktı.

Tweet düzenleme butonu için tarih verildi: 21 Eylül!

Twitter, geçtiğimiz aylarda toplumsal medya üzerinde kullanıcılarından gelen ağır talep sonrasında paylaşım yaptıktan sonra düzenlemelerine müsaade vereceği tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştığını duyurdu. Uzun vakittir kullanıcılar tarafından istenen bu özellik sayesinde artık yazım yanılgısı yapılan ve belli bir kısmını yahut tamamı, içerisindeki medya evrakı ile birlikte değiştirilebilecek.

Bugün ise Silikon Vadisi’ndeki gelişmeleri aktarmasıyla bilinen Casey Newton yeni özelliğin ne vakit geleceğini ve kimler tarafından erişilebilir olacağını duyurdu. Newton tarafından yapılan paylaşıma nazaran, tweet düzenleme butonu 21 Eylül’den itibaren tüm dünyada erişime açılacak.

Fakat geçtiğimiz devirde ortaya çıkan sızıntılardan gördüğümüz bir durum da doğrulandı. Bu özellik sırf Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabilecek. Hasebiyle aylık 4.99 dolar abonelik fiyatını gözden çıkaran kullanıcılar bir dizi bilhassa birlikte bu yeni butona da erişebilecek.

Bu abonelik hizmetinin Türkiye’de ne vakit kullanıma açılacağı ve kaç para olacağı şimdi netlik kazanmadı. Ama geçtiğimiz periyotta iOS kullanıcıları için App Store’da 30,99 TL, Android kullanıcıları için Play Store’da 47,99 TL olacak biçimde listelenmişti.

Tabii o vakit için ABD fiyatı da 2.99 dolardı. Artırım sonrasında ise App Store’da 109.99 TL’ye yükseldiğini gördük. Lakin belirtmiş olduğumuz üzere şu an için netlik kazanan bir durum yok. Bu nedenle Türkiye’de kullanıma açıldığında çok daha farklı fiyatlar görebiliriz.

Twitter Blue neler vadediyor?

Twitter Blue hizmetinin en büyük özelliği tweet geri alma seçeneği. Şirketin “bu bir düzenleme butonu değildir” vurgusu yaptığı bu özellik, kullanıcılara bir tweeti gönderdikten sonra şimdi öbürleri tarafından görülmeden geri çekme imkânı tanıyor. Ayrıyeten varsayılan geri alma müddeti 30 saniye iken; isteğe nazaran 5, 10, 20 yahut 60 saniye yapılabiliyor.

Bir öbür dikkat çeken Blue ayrıcalığı da özel uygulama simgeleri. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Twitter’ın taşınabilir uygulamasının telefonunda görüntülenme biçimini değiştirebiliyorlar. Birçok renkli yahut dönemsel seçenek ortasından tercihe nazaran Twitter’ın ikonu özelleştirilebiliyor. Ayrıyeten hudutlu müddet kullanılabilen yeni görünümler de Blue’ya ekleniyor.

Diğer Twitter Blue özellikleri:

  • Reklamsız Makaleler: ABD merkezli tanınan yayıncılardan oluşan bir ağda reklamsız okuma tecrübesi.
  • En Tanınan Makaleler: Ağında son 24 saatte en çok paylaşılan makalelere kolay kolay göz at.
  • Okuyucu: Uzun tweet dizilerini okumanın daha kolay yolu. Tweet dizisinin üst kısmındaki okuyucu simgesine dokunarak Okuyucu özelliğini açın yahut bunu metin boyutunuzu değiştirmek için kullanın.
  • Yer İşareti Klasörleri: Yer İşaretlerini klasörlerde düzenleyerek bitmeyen kaydırma sürecinden kurtul.
  • Gezintiyi kişiselleştir: En çok kullandığın sayfaları sekme çubuğundan ayarla.
  • Uygulama Teması: Twitter tecrübenin için sadece senin görebileceğin yeni bir tema rengi seç.
  • Daha uzun görüntüler yükle: Paylaşacak daha fazla şeyin olduğunda 10 dakikaya kadar görüntüler yükleyip tweetleyebilirsin.
  • Sabitlenen sohbetler: Favori sohbetlerini Direkt İleti gelen kutunun en üstüne sabitlemek için sohbeti kaydır.

Siz Twitter’ın yeni tweet düzenleme butonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.