Vivo X Fold Plus görüntüleri paylaşıldı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ürettiği akıllı telefonlarla muhakkak bir kullanıcı kitlesi oluşturan Vivo, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son periyotta ...

Ürettiği akıllı telefonlarla muhakkak bir kullanıcı kitlesi oluşturan Vivo, eser yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son periyotta akıllı telefon dünyasında bir moda halini alan katlanabilir telefonlar furyasına Vivo X Fold modeliyle giriş yapan şirket, katlanabilir ailesine yeni bir üye ekliyor.

Vivo X Fold Plus, Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcisine sahip olacak

Vivo X Fold Plus’ın gün yüzüne çıkmasına kısa bir mühlet kalmışken model, enteresan bir halde Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MIIT) tarafından servis edildi. Selefine misal bir dizaynla piyasaya sürülecek aygıtın işlemci koltuğunda Snapdragon 8 Plus Gen 1 yer alıyor.

Katlanabilir Vivo modelinin art kısmında dörtlü bir kamera dizilimi görünüyor. 50 megapiksel ana kameraya 48 megapiksel ultra geniş kamera, 12 megapiksel portre kamerası ve 8 megapiksel periskop eşlik edecek. Ana ekran LTPO AMOLED olurken kapak ekranı 120Hz yenileme suratına sahip FHD+, AMOLED olacak.

Vivo X Fold Plus, 4.700 mAh bataryaya sahip olacak. Bu batarya ise 80W süratli şarj ile desteklenebilecek. Şirket, X Fold modeli, tanıtıldığı tarihte 8.999 yuan (yaklaşık 1.299 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Katlanabilir Vivo modelinin rakibi Samsung Galaxy Z Fold 4’ten daha düşük fiyatlandırma siyasetine sahip olacağı gelen bilgiler ortasında.

Öte yandan şirket, katlanabilir modelinin dayanıklılığına vurgu yapıyor. Nisan ayında tanıtılan Vivo X Fold, katlanma testi ile Guinness’e ismini yazdırdı. Model, 11 günden fazla bir müddet boyunca test edildi ve bu mühlet zarfından 300 bin katlanmaya dayandı. 300 bin sefer katlandıktan sonra bile telefonun yeni göründüğü ve sıkıntısızca kullanılabildiği lisana getirildi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.