WhatsApp merakla beklenen özelliği getiriyor! Görünmez olmak mümkün

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Popüler iletileşme platformu WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Platform, kelam konusu saklılık ...

Popüler iletileşme platformu WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Platform, kelam konusu saklılık olduğunda getirdiği özelliklerle bunu sağlıyor. Son olarak WhatsApp, tahminen de kullanıcıların yıllardır beklediği çevrim içi gizleme özelliğini getiriyor.

WhatsApp, çevrim içi özelliğini getiriyor

WhatsApp’ın son görülme kapatma özelliğini getirmesinin akabinde kullanıcılar, çevrim içi olduklarını gizleyecek yeni bir özellik bekliyordu. Uzun süren bekleyişin akabinde şirket isteklere kulak vermiş üzere görünüyor.

Mark Zuckerberg’in takımı, geçtiğimiz ay WhatsApp’a saklılık odaklı üç yeni güncelleme sundu. Sessiz küme çıkışı, geçici bildirilerde ekran manzarası engelleme ve çevrim içi gizleme. Kimi kullanıcıları ise bu en yeni özellikleri çoktan almaya başladı. WaBeatInfo, Android için WhatsApp beta sürümleri 2.22.20.07 ve 2.22.20.9’un sonunda çevrim içi gizleme imkanını size sağlayacağını bildiriyor.

Genel olarak WhatsApp Beta programında yeni bir özellik birinci kere kullanıma sunulursa, kararlı sürümde yer almama ihtimali var. Fakat Meta, resmi duyuruyu yaptığı için telefonlar bu güncellemeyi sonunda alacak. WaBetaInfo’nun paylaştığı ekran imajı de bunu deliller nitelikte.

Ekran manzarasına nazaran son görülme kısmında olduğu üzere seçenekler de birebir formda kalacak. Yani ‘Herkes’, ‘Kişilerim’, ‘Şunlar hariç kişilerim’, ‘Hiç kimse’ seçenekleri yer alıyor. Fakat ‘Çevrim içi olduğumda kimler görebilir’ diye yeni bir başlık olacak olacak. Bu başlığın altında ise ‘Herkes’ ve ‘Son görülenle aynı’ seçeneklerinden de seçim yapmanız mümkün. Bu özelliğe sahip olmak için ise biraz daha beklememiz gerekecek.

Peki, siz çevrim içi gizleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanıcıların işine yarayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.