YouTube Shorts’tan içerik üreticilerine müjde!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda yakaladığı muvaffakiyetle adeta diğer bir dünyaya evirildi ...

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda yakaladığı muvaffakiyetle adeta diğer bir dünyaya evirildi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan platform, yararını da katlayarak büyüttü. Şirket, kendisini vakit zaman zorlayan rakip şirketleri geçmek için onların silahını kullanmaya hazırlanıyor.

YouTube, Shorts’tan para kazanma özelliğini test ediyor

YouTube, para kazanmanın en büyük adreslerinden birisi haline dönüştü. Şirket, bu gidişattan epeyce şad. Öte yandan şirket, içerik üreticilerinin daha çok para kazanması için çeşitli denemelerde bulunuyor. Son deneme ise TikTok’a benzeri bir özellik içeriyor.

YouTube, içerik üreticilerinin Shorts’ta para kazanmasını sağlayacak bir özelliği faal etmek istiyor. Shorts, 2023’ten itibaren YouTube İş Ortağı Programı ile birlikte hareket edecek. Bu iştirakle birlikte bu kısımda reklamlardan para kazanabilmenin önü açılmış olacak.

YouTube Shorts yaklaşık 18 ay evvel piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz yıl YouTube, Shorts’un “uzun vadeli bir para kazanma projesi” olduğunu belirtmişti. Görünen o ki şirket, yavaş yavaş bu adımlarını gerçekleştiriyor. Elde edilen bilgilere nazaran bu alan günde 30 milyar görüntülenme elde ediyor.

YouTube’un yeni Shorts özelliği bununla da hudutlu değil. Şirket, kullanıcıların güzeline giden müzikleri daha kolay bulabilmesi için değerli bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Platfrom getireceği bilhassa beğendiğiniz müzikleri direkt YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.