Half-Life 2 VR oyunu oldu! İşte şaşırtan grafikler

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Oyun dünyasının en büyük aksiyon serilerinden biri olan Half-Life, yeni bir hayran imali VR modu aldı. Half-Life 2’yi büsbütün oynanabilir ...

Oyun dünyasının en büyük aksiyon serilerinden biri olan Half-Life, yeni bir hayran imali VR modu aldı. Half-Life 2’yi büsbütün oynanabilir bir VR oyununa çeviren geliştirici grubu, modu Steam üzerinden erişibilir hale getirdi.

Ücretsiz Half-Life 2: VR Mod nasıl oynanır?

2020 yılında çıkış yapan Half-Life: Alyx aslında Valve tarafından VR platformları geliştirilmiş bir oyundu. Source VR Mod Team isimli bir grup ise tanınan Half-Life oyununu VR’a getirmek istedi. 2004’te çıkmış olan Half-Life 2, VR mod sayesinde artık sanal gerçeklikte test edilebiliyor.

Steam üzerinden fiyatsız olarak erişime açılan VR mod, Half-Life 2’yi satın almış tüm oyuncular tarafından test edilebilir. Şimdi beta sürecinde olan sanal gerçeklik sürümü, meşhur öyküyü baştan sona oynamanıza müsaade veriyor.

Source VR Mod Team, Half-Life 2: VR Mod hakkında ayrıntılı bilgi paylaşmamış olsa da, Half-Life: Alyx’te bulunan bir dizi özelliği oyuna entegre ettiklerini söz etti. Örneğin, Alyx’te yer alan silah seçim ekranı birebir olarak Half-Life 2’de de bulunuyor.

Diğer VR özellikleri ortasında ise isteğe bağlı olarak lazer ışığı, silah şarjörünü tekrar yükleme ve iki elle silah kullanımı üzere ayrıntılar yer alıyor. Proje şimdi bitmemiş olsa da, Steam topluluğunda epeyce olumlu yorumlar aldığını söylemek mümkün.

VR projesi birinci olarak 2017’de açıklandı ve geliştirmesi 2021’de tamamlandı. Ama modun yayınlanması 2022’ye kadar gecikti. Half-Life 2: VR Mod ilgi cazibeli görünse de, hayranları hayata geçirdiği birinci proje değil. Daha evvel Black Mesa isimli bir Half-Life remake’i geliştirildi.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.