iPhone 14’ün Aksiyon Modu GoPro’ya karşı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple yeni iPhone 14 modellerini geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkardı. Yeni akıllı telefonun öne çıkan özelliklerinden birisi de ...

Apple yeni iPhone 14 modellerini geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıkardı. Yeni akıllı telefonun öne çıkan özelliklerinden birisi de kamerasında sunduğu Aksiyon Modu oldu. Aksiyon kamerası kelam konusu olduğunda birinci akla gelen GoPro modelleri ile böylece yeni bir rakip ile karşı karşıya kaldı.

iPhone 14 hünerlerini GoPro’ya karşı sergiliyor

Şu anda en uygun aksiyon kamerası olarak gösterilen GoPro Hero 11 Black modeline karşı Apple’ın yeni iPhone modelleri güçlü bir dijital görüntü sabitleme biçimi olan HyperSmooth teknolojisini kullanıyor. Pekala yeni iPhone modelleri GoPro’ya karşı nasıl bir performans gösteriyor?

iPhone 14 modellerinin Aksiyon Modu, GoPro Hero 11 Black’e karşı teste tutuldu. iPhone 14 aksiyon modu ile mutlaka başarılı bir performans sergilemiş olsa da GoPro’ya karşı çeşitli stabilizasyon dezavantajlarına sahip. Başka yandan GoPro çok daha yüksek bir dayanıklılık düzeyi sunuyor. Karşılaştırmanın ayrıntıları ise haberimizde yer alıyor.

İlk olarak GoPro Hero 11 Black, 1/1.9 inçlik sensörü ile çok daha az ışık altında daha uygun performans gösterebiliyor. Öbür yandan iPhone 14 Pro’nun 1/2.55 inçlik daha küçük sensörü ve f/2.2’lik diyaftam açıklığı ile bu bahiste geride kalıyor.

Aynı vakitte GoPro Hero 11 Black çok daha geniş çözünürlük ve fps sayıları ile iPhone modellerine nazaran kullanıcılarına daha fazla özgürlük sunuyor. Öteki yandan GoPro’da sunulan 360 derecelik Ufuk Kilidi üzere stabilizasyon özelliklerini iPhone 14 modellerinde bulmak maalesef mümkün değil.

GoPro Hero 11 Black, farklı stabilizasyon ayarları sunması konusunda da öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar çektikleri manzaralara biraz titreşim ekleyerek daha gerçekçi manzaralar ortaya koyabiliyor. Böylelikle GoPro iPhone 14 modelleri karşısında yeniden öne geçmiş oluyor.

Aksiyon imgelerini çekerken aygıtların sağlam olması da bir başka değerli faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bu mevzuda da doğal olarak GoPro çok daha önde. GoPro birçok aktivitede sağlamlığını kanıtlarken, iPhone modellerinin ise rastgele bir ek muhafaza olmadan bu kadar sağlam olması beklenemez.

iPhone 14’ün Aksiyon Modu, GoPro’ya karşı büyük bir hezimete uğramış üzere görünse de birçok mevzuda başarılı olduğunu hatırlatalım. Başka yandan GoPro kameralar yalnızca muhakkak bir maksat için üretilirken, iPhone 14’ün ise tam bir telefon olduğunu söylemekte fayda var.

iPhone 14, aksiyon modu ile birtakım kullanıcıların dikkatini çekecektir. Fakat ekstrem spor yapanlar için GoPro tekrar öne çıkıyor. Pekala siz iPhone 14’ün aksiyon modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.