Orta seviye Tecno Pop 6 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ülkemizde de faaliyet gösteren ve uygun fiyatlı modellerle pazarda güç sahibi olmaya çalışan Tecno Mobile, ürettiği eserlerle piyasada ...

Ülkemizde de faaliyet gösteren ve uygun fiyatlı modellerle pazarda güç sahibi olmaya çalışan Tecno Mobile, ürettiği eserlerle piyasada belli bir kitleye ulaşmış durumda. Şirket, bugün Tecno Pop 6 Pro isimli yeni bir akıllı telefonuyla ismini yine duyurdu.

Tecno Pop 6 Pro, Mediatek Helio A22 işlemciyle geliyor

Tecno, bu yılın başında Tecno Pop 5 Pro’yu duyurmuştu. Bu modeliyle değerli bir ivme yakalayan şirket, bir yıl geçmeden serinin yeni modelini duyurdu. Gelen birinci bilgilere nazaran model, işlemci koltuğunda Mediatek’in 12nm teknolojisiyle üretilen Helio A22 işlemcisi yer alacak.

Alt orta düzey model olarak karşımıza çıkan Tecno Pop 6 Pro, düşük ışık şartlarında daha parlak fotoğraflar çekmeye imkan tanımak için özçekim kamerasının sol tarafında bir flaş ile geliyor. HD+ ekrana sahip panelin orta kısmında bulunan çentikte 5 megapiksel özçekim kamerası bulunuyor.

Yeni Tecno modelinin art kısmında ikili bir kamera dizilimi bulunuyor. 8 megapiksellik ana kameraya 3 derinlik sensörü eşlik ediyor. 2 GB RAM ile gelecek olan model 32 GB depolama kapasitesiyle piyasaya sürüldü. Öte yandan aygıt, Android 12 tabanlı HiOS 8.6’yla kutudan çıkıyor.

Yeni Tecno aygıtı, 5000 mAh’lık bir batarya ile donatılıyor. Ek olarak aygıtın süratli şarj takviyesi hakkında bir bilgi verilmedi. Peaceful Blue ve Polar Black olarak isimlendirilen iki farklı renk seçeneğiyle sunulacak modelin 100 ile 120 dolar ortasında bir fiyat ile satılması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.