TCL Electronics, yeni Google TV modellerini tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
2021 Küresel Android TV pazarının 1, LCD TV pazarının ise 2 numaralı* oyuncusu, dünyanın öncü panel üreticisi TCL’nin yenilikçi eser gamında ...

2021 Küresel Android TV pazarının 1, LCD TV pazarının ise 2 numaralı* oyuncusu, dünyanın öncü panel üreticisi TCL’nin yenilikçi eser gamında ödüllü Küçük LED ve QLED TV modelleri başı çekiyor. Üstün özelliklerle donatılmış yeni TV serisi, gelişmiş imaj ve ses tecrübesi ile kullanıcılara azamî tecrübe vadediyor.

Lansmanda tümü Google TV arayüzüyle gelen TCL X925 Pro, C935, C835, C735, C635,P635 ve P735 TV modelleri ile C-Fresh klima serisi, CES 2022 İnovasyon Ödülü’’nün sahibi Sweeva serisinin yeni 6000M ve 6500M isimli moplu robot süpürgemodelleri ve Breeva Pro400 Premium hava temizleyici modeli tanıtıldı.

Türkiye’nin En Geniş Google TV Eser Gamı

Yeni eser ailesiyle Türkiye’nin en geniş Google TV eser gamını TCL ile pazara sunan Bilkom, farklı gereksinimlere yönelik geniş bir yelpazede performans odaklı ve premium eserler ile TV pazarını hareketlendirecek.

A101 aktüel eserleri neler?

1 sa. evvel eklendi

Tamamına yakını Bilkom teminatıyla Türkiye’de üretilen TCL’nin yeni TV ailesi, Google TV arayüzü ile daha fazla bağlanabilirlik ve ahenk sağlayacak. Telefon, tablet ve bilgisayarlar, yeni sürüm sayesinde TV ile çok daha uyumlu ve süratli çalışabilecek. Birden fazla kullanıcı profili oluşturmaya imkân tanıyan yeni Google TV’ler, şahsileştirmeye daha fazla imkan sunacak.  Çocuk profili ve ebeveyn denetimi özellikleri ile daha fazla denetim mümkün olacak.

“Yeni modeller büyüme seyahatimizin lokomotifi olacak”

5 yıl evvel başlayan TCL-Bilkom iş birliğinin her geçen gün büyüdüğünü ve yeni bir etaba geçtiğinin altını çizen Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “2 yıl evvel değerli bir adım atmış ve TCL’nin yüksek teknolojisini Türkiye’ye taşıyarak yerli üretimin muştusunu vermiştik. Bugün ise iş birliğimizi bir üst düzeye taşıyoruz. Tamamına yakını yerli üretim olan yeni TV ailesi ile Türkiye’nin en geniş Google TV ailesini Türk pazarına sunuyoruz. Yeni devirde TCL’nin küresel TV pazarı liderliğini Türkiye’ye taşıma amacıyla yolumuza güçlü bir halde devam ediyoruz.” dedi.

TCL Electronics Afrika ve Orta Doğu Genel Müdürü Sunny Yang yaptığı açıklamada; “TCL, Türkiye’de kısa vakitte kıymetli bir büyüme katetti ve bu büyümeyi tesirli bir bölgesel planlama ile gelecek amaçlarımıza taşımak istiyoruz. TCL dünyanın dört bir yanında olduğu üzere Türkiye’de de insanların hayatlarında harikalığı sürdürmeleri için onlara ilham olma tutkusu ile amaçlarına emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.” dedi. TCL Electronics Kıdemli Bölge Müdür’ü Timo Xu ise “Türkiye’deki tüketicilerimize birinci sınıf bir sinema tecrübesi sunmak için TCL’in en yeni jenerasyon Küçük LED ve QLED C serisi TV’lerini, son teknoloji taze havalı C-Fresh serisi klima ve ekosistem eserlerini piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz.’’ dedi.

TCL Taşınabilir Ülke Müdürü Serhan Tunca, TCL’nin bir ekosistem markası olduğunu vurgulayarak “TCL ekosisteminin en değerli bileşenlerinden biri de taşınabilir kategoride sunduğumuz tahliller. Akıllı telefon, tablet, akıllı çocuk saati, kulaklık ve modemden oluşan varlıklı eser portföyümüzü Türkiye pazarında genişletmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki periyotta hem yeni eserlerimizi kullanıcılarımızla buluşturacak hem de yerli üretim konusundaki çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Türkiye’de Üretilen birinci Küçük LED Google TV

Daha evvel TCL ile Türkiye’nin birinci Küçük LED TV’sini pazara sunan Bilkom, yeni modellerle birlikte Türkiye’nin birinci Küçük LED Google TV’sini yerli üretim olarak pazara sunan birinci marka olacak.

TCL, Türkiye’de üretilen birinci Küçük LED Google TV unvanına sahip TCL C835 ve C935 modellerinde mahallî karartma bölgelerinin sayısını 1920’ye kadar çıkararak imaj kalitesinde çıtayı yükseltiyor. EISA Award’da 2022-2023 Premium Küçük LED TV mükafatını alan C835, sinema kalitesinde ses ve imaj tecrübesi sunan IMAX Enhanced sertifikasına sahip.

TCL X925 Pro Küçük LED 8K Google TV, sunduğu 2800 nit parlaklık ile gün ışığında bile en canlı ve renkli manzarayı sağlarken OD-Zero teknolojisiyle de daha net ve canlı manzaraları sunuyor.

Üstün QLED 4K teknolojisi ile öne çıkan C735 ve C635 modelleri, harikulâde görüntü oyun performansları ile kapsamlı bir cümbüş tecrübesi sunuyor. EISA Award’da 2022-2023 Best Buy LCD TV mükafatına layık görülen C735, tıpkı vakitte Avrupa’nın ve Türkiye’nin birinci 98’’ QLED Google TV’si unvanına sahip.

TCL’nin performans odaklı P serisinin yeni üyeleri P635 ve P735 ise; akıcı Google TV arayüzü ile ve imaj kalitesiyle üst düzey tecrübe sunuyor.

160’ı aşkın ülkede eser ve tahlillerini tüketicilere ulaştıran TCL, dünya çapında yaklaşık 300 milyon kullanıcıya eser sağlıyor. 2021’’de 24,6 milyon adet LCD TV sevkiyatı ile küresel çapta Pazar hissesi yüzde 11,5 büyüyen TCL, Bilkom iş birliği ile Türkiye’de üretim yapıyor ve Türkiye’nin en geniş Google TV eser gamına sahip.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.