WhatsApp otomatik indirme nasıl kapatılır?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Günümüzde neredeyse herkes ileti, fotoğraf ve görüntü gönderirken WhatsApp kullanıyor. Tabi ki bu uygulamayı kullanmak için de internet ...

Günümüzde neredeyse herkes ileti, fotoğraf ve görüntü gönderirken WhatsApp kullanıyor. Tabi ki bu uygulamayı kullanmak için de internet paketinizin olması gerekiyor. Bazen gönderilen fotoğraf ve görüntülerin otomatik olarak indirilmesi ise internet paketinizin süratle bitmesine yol açabiliyor.

WhatsApp otomatik indirmeyi düzenlemek için adımlar

WhatsApp, fotoğraflar hücresel ilişki üzerinden otomatik olarak indirilecek formda ayarlanmış olarak geliyor. Ses belgeleri ve görüntüler ise daha büyük boyutları münasebetiyle varsayılan olarak Wi-Fi’a bağlıyken otomatik indiriliyor. Fakat bazen bu ayarlarda değişiklik olabiliyor. Bizler de internet konusunda kahır yaşamamanız için bu yazımızda WhatsApp otomatik indirmeyi kapatmayı mevzu edindik.

WhatsApp’ta fotoğrafları, ses belgelerini, görüntüleri ve dokümanları ne vakit otomatik olarak indireceğinizi seçebilirsiniz. Böylelikle internet konusunda yaşayacağınız mümkün zahmetlerden da kurtulmuş olursunuz. Bunu yapmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • WhatsApp’a giriş yapın
  • Sağ üst kısımdaki ‘üç nokta’ simgesine tıklayarak ‘Ayarlar’ kısmına dokunun
  • Sonrasında ‘Depolama ve veriler’ kısmını seçin
  • Çıkan sayfada ‘Mobil bilgi kullanırken’ ve ‘Wi-Fi ağına bağlıyken’ seçenekleri üzerinden hangi medyanın ne vakit indirileceğine karar verebilirsiniz.

Şayet her iki kısımda de hiçbir seçeneği işaretlemezseniz medyalar otomatik olarak indirilmez. İndirmek istediğiniz her bir belgeyi konuşma penceresinde dokunarak açmanız gerekir. Başka yandan yalnızca ‘Wi-Fi ağına bağlıyken’ kısmındaki seçenekleri işaretlediğinizde size gelen evraklar yalnızca Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda indirilecektir.

Eğer ‘Mobil bilgi kullanırken’ kısmı altındaki seçenekleri de işaretlerseniz, telefonunuz seçtiğiniz çeşit evrakları Wi-Fi ağına bağlı olmaksızın da indirecektir. Bu yüzden bu seçenekler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

WhatsApp’ta otomatik indirme kapatma ve yönetme işte bu biçimdeydi. Pekala siz WhatsApp’ınızı nasıl kullanıyorsunuz? Karşılıklarınızı yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.