YouTube Shorts’a içerik üreticileri sevindiren özellik: Şimdi reklamlar!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google’ın tanınan kısa görüntü paylaşım platformu TikTok’tan esinlendiği YouTube Shorts, büyük muvaffakiyet elde etti. Artık Google ...

Google’ın tanınan kısa görüntü paylaşım platformu TikTok’tan esinlendiği YouTube Shorts, büyük muvaffakiyet elde etti. Artık Google, YouTube’a içerik üreterek para kazananlar için yeni bir seçenek daha sunuyor.

YouTube Shorts, partner programına dahil edildi

YouTube Shorts’un Partner (İş Ortağı) programına dahil edilmesinin sonucunda, içerik üreticiler, YouTube Shorts görüntülerine reklam yerleştirerek para kazanabilecek. Bu, içerik üreticiler açısından hoş bir gelişme olsa da, görüntüleri tüketenler reaksiyon gösterecektir; aslında kısa olan görüntülerde geçilemeyen reklamlarla karşılaşmak yeterli bir tecrübe olmayacak.

Yeni para kazanma seçenekleri sunulacak

YouTube Shorts’un önümüzdeki yılın başlarında İş Ortağı programına katılacak ve içerik üreticiler aşikâr kuralları, ihtiyaçları karşılamaları durumunda kısa görüntülerden da para kazanabilecek. YouTube, içerik üreticilerinin İş Ortağı programına katılmadan Shorts görüntülerinden para kazanmalarına yardımcı olacak seçenekler sunacak; Kanal üyelikleri, Üstün teşekkür üzere. Youtube, bu seçenekleri açmak için hangi ihtiyaçların sağlanması gerektiğini şimdi açıklamadı.

YouTube’dan para kazanma için gereksinimler

Youtube İş Ortağı Programı, yıllardır içerik oluşturuculara para kazandırıyor, dahil olmak da çok güç değil. YouTube’dan para kazanmaya başlamak için 1 sene içerisinde en az 1000 aboneye ulaşmış olmanız ve 4000 saat izlenmeniz kâfi oluyor. Shorts için 90 gün içinde 10 milyon görüntülenmeyi yakalamanız gerekecek.

YouTube’un hissesi %55!

YouTube Shorts ödemelerinin biraz farklı olacağı belirtildi. İçerik üreticiler, görüntüden sağlanan gelirin %45’i alacak, gerisi YouTube’a kalacak. Olağan YouTube görüntülerinde bildiğiniz üzere durum tam aksisi.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

5 gün evvel eklendi

Haziran ayı prestijiyle 1.5 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan YouTube Shorts, sadece içerik üretici fonu ve bağımsız olarak elde edilen sponsorluklar ve mutabakatlar aracılığıyla para kazandırıyordu. Bu modelde yüksek izlenme sayılarına ulaşılsa da yüksek gelir elde edilemiyordu.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.