Apple katlanabilir akıllı telefonu hakkında tüm bilinenler!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Akıllı telefon pazarında katlanabilir özellikli modeller son yıllarda hayli popülerleşti. Birçok üretici şirket bu modeller üzerinde ...

Akıllı telefon pazarında katlanabilir özellikli modeller son yıllarda hayli popülerleşti. Birçok üretici şirket bu modeller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu alanda şimdi bir üretim yapmayan Apple, çalışmalarını bir plan dahilinde sürdürmeye devam ediyor.

 LG ve Samsung, Apple katlanabilir akıllı telefon için birleşiyor

Apple, katlanabilir bir akıllı telefon üretmek için 2017’den beri çalışmalarını sürdürüyor. O günden bu güne birçok sızıntı bilgi ortaya çıktı. Yaptığı eserlerde alanının en güzeli olmak isteyen şirket, bu doğrultuda ince eleyip sık dokuyor.

Apple, 5 yıldır ekran ve menteşeler üzerinde sıkı çalışmalar yapıyor. O denli ki şirket, katlanabilir akıllı telefonların kronikleşmiş hastalığı olan katlama müsaadeden kurtulmak istiyor. Öte yandan bu mühlet zarfı boyunca birçok patent görseli ortaya çıktı.

Öte yandan Apple katlanabilir modelinin enine mi yoksa uzunluğuna mı olacağı bilinmiyor. Ünlü kaynak Ming-Chi Kuo, Apple katlanabilir modelinin farklı bir siyasetle gelebileceğini söyledi. O denli ki model, iPhone ismi altında gelmeyebilir. Ek olarak modelin büyük ekranlı bir aygıt olacağı tarafında bilgiler var.

Öte yandan birtakım kaynaklar ise Apple’ın birkaç farklı katlanabilir modelle gelebileceğini söylüyor. Modellerin isimlerinin ise “iPhone Flip, iPhone Fold yahut iPad Fold” olabileceği istikametinde bilgiler bulunsa da şimdi net bir bilgi yok.

Sektördeki katlanabilir telefonların neredeyse tamamı emsal standartlarda üretilen panelleri kullanıyor. Lakin uzun kullanımda hepsinin mikro seviyede başlayan buruşmalara sahip olduğu biliniyor. Apple ise bu alanda katlanır iPhone modelinin piyasadaki öbür aygıtlardan farklı olmasını istiyor.

Apple ise hem cam hem de plastik kullanılan hibrit bir malzeme kullanmayı planlıyor. Lakin bunu yapabilmek epeyce güç ve bir çok panel üreticisinin sahip olmadığı teknolojiyi gerektiriyor. Zati Apple bu yüzden Samsung ve LG ile birlikte çalışıyor.

Öte yandan aygıtın kamerasıyla ilgili net bir bilgi yok. Lakin üst düzey bir lens kullanımı olacağı belirtiliyor. Ek olarak herkesin merak ettiği bahis da çıkış tarihi. Değerli kaynaklar, Apple katlanabilir modelinin 2023 yılının sonlarına yanlışsız çıkacağını söylese de 2025 yılında çıkma ihtimali güçlü bir formda kendini muhakkak ediyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.