Google Keşfet, istemediğiniz YouTuber’ları engellemenize izin verecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google Keşfet, öncelikle sizin geçmişteki faaliyetlerinizle alakalı makaleleri gösterir. Şayet muhakkak bir internet sitesindeki içerik sizi ...

Google Keşfet, öncelikle sizin geçmişteki faaliyetlerinizle alakalı makaleleri gösterir. Şayet muhakkak bir internet sitesindeki içerik sizi rahatsız ediyorsa, o kaynaktan gelen makaleleri engelleme seçeneği de bulunmakta. Ayrıca Keşfet akışı, bazen YouTube ve YouTube Shorts videolarını da göstermekte.

YouTube, görüntü sayfasına ambiyans modu getiriyor

1 gün evvel eklendi

Google Keşfet akışınızdaki istemediğiniz YouTuber’ları nasıl engellersiniz?

Google Keşfet, seçtiğiniz inetrnet sitelerini engelleyerek o siteden size teklif gelmesini önlemekte. Ancak YouTube ve YouTube Shorts videolarında bu özellikten yoksundu. Sonunda yeni gelen bir güncellemeyle birlikte istemediğiniz YouTuber’ları Keşfet’inizden engelleyebileceksiniz.

Google, Arama uygulamasını güncelledi ve artık istemediğiniz YouTube içerik oluşturucularının görüntülerini, Keşfet akışınızdan kaldırmanız mümkün. Yeni güncellemeyle birlikte Keşfet’inizde görmek istemediğiniz görüntünün altındaki üç noktaya basarak o YouTuber’ı engelleyebilir yahut YouTube’dan içeriği gizleme seçeneğine basabilirsiniz.

Bu yeni özellik, Google uygulamasının en son sürümüyle yayına girdi. Yeni seçeneği göremiyorsanız, uygulamayı Google Play Store’dan güncellemeyi deneyebilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.