GTA 6 oynanış videoları ve ekran görüntüleri sızdırıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Grand Theft Auto 6 tahminen de tüm vakitlerin en çok beklenen oyunu haline gelmiş durumda. Rockstar Games, GTA 6'nın oluşturulma süreci ...

Grand Theft Auto 6 tahminen de tüm vakitlerin en çok beklenen oyunu haline gelmiş durumda. Rockstar Games, GTA 6‘nın oluşturulma süreci hakkında sessizliğini korurken yeni bir “büyük çaplı sızıntı” gündeme bomba üzere düştü. İşte hususla ilgili tüm ayrıntılar.

GTA 6’nın etkin olarak geliştirilmekte olduğu doğrulansa da oyun hakkında pek bir şey bilinmiyordu. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca bu bahiste birkaç sızıntı oldu. Muteber kaynaklar GTA 6’da üç oynanabilir karakter olmayacağını ortaya koyarken, Rockstar’ın Grand Theft Auto 6’da fotogerçekçilik için uğraştığı öne sürüldü.

Sızıntının kaynağı kim?

GTA 6 ile ilgili yayınlanan son imgeler bugüne kadarki en gerçek sızıntı olabilir. Çünkü görüntüler daha evvel Uber’i de hacklediği sav edilen bir bilgisayar korsanından geldi. GTAForums‘da teapotuberhacker ismiyle uzunluk gösteren kullanıcının ifşa ettiği gereçler oyun hakkında kimi kıymetli detayları ortaya çıkardı.

YouTube ve Twitter başta olmak üzere tüm toplumsal medya platformlarında dolaşmaya başlayan manzaralar yeni karakter animasyonlarını, NPC yani oyuncu olmayan karakterin etkileşimlerini, bir restoran soygununu ve polisle çatışma sahnelerini gözler önüne seriyor. Ayrıyeten oyundaki iki ana karakterden birinin kadın olacağını da görüyoruz.

Sahte olamayacak kadar gerçekçi

GTA 6 oynanış imgelerini izleyen birçok kişi sızıntının evvelkilere kıyasla son derece inandırıcı olduğunu belirtti. Görüntüler geliştirme sürecinin çok erken aşamalarında kayıt altına alınmış üzere duruyor. İmajlara bakılırsa oyunun piyasaya sürülmesine en az bir ya da iki yıl var, lakin şu anki durumu bile hayal kırıklığı yaratmıyor.

Diyaloglar ve oyun müziğinin de Grand Theft Auto serisini çok andırdığını söyleyebiliriz. Tüm bunlar GTA 6 ile ilgili bugüne kadarki en gerçekçi sızıntıyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Manzaralarda düzmece olamayacak kadar iyi teknolojiler var. Görüntülerden birindeki adam vurma hali, Red Dead Redemption 2’deki Euphoria Ragdoll fiziğine benziyor. Kopyalanması çok güç.

GTA geliştiricisi Rockstar Games ve yayıncı Take-Two Interactive, sızıntı hakkında şimdi yorum yapmadı. YouTube’da yayınlanan görüntüler da hala kaldırılmış değil.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.