Half-Life 2’yi sanal gerçeklik oyununa dönüştüren mod yayınlandı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Tek kişilik öykü tabanlı oyunlar ortasında en popülerlerden olan Half-Life, uzun yıllardır farklı kuşakları etkiliyor. Half-Life 2 Episode ...

Tek kişilik öykü tabanlı oyunlar ortasında en popülerlerden olan Half-Life, uzun yıllardır farklı kuşakları etkiliyor. Half-Life 2 Episode 2 sonrası uzun bir müddet oyuncuları terk eden seri, 2020 yılında Half-Life: Alyx ile karşımıza çıkmıştı. VR oyunlarında adeta çığır açan oyun, genel manada epeyce beğenilmişti. Artık de Half-Life 2, emsal bir oynanış ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Half-Life 2: VR Mod

İlk olarak 2017’de duyurulan Half-Life 2: VR Mod, uzun bir mühlet geliştirme sorunları ile karşılaşmıştı. 2021’de geliştirme sürecinde kıymetli adımlar atan proje, Half-Life: Alyx’ten kimi elementler taşıyarak açık beta sürecine girdi. Oyun, açık betada olsa da baştan sona genel manada problemsiz bir halde oynanabiliyor.

Half-Life 2 sahipleri için Steam üzerinden ücretsiz yayınlanan mod, Alyx’te gördüğümüz yeni silah seçme menüsü, lazerli nişan alma, çift elle silah tutma, manuel şarjör değiştirme ve yenilenmiş arayüz elementleri içeriyor. Projenin geliştiricisi Source VR Mod Team, projenin bitmediğini belirtti lakin mod, şimdiden Steam üzerinde 1044 olumlu incelemeye sahip. Grafik manasında da beğenilecek bir tecrübe sunan mod için en az GTX 1060 yahut AMD RX 580 isteniyor. Önerilen sistem ihtiyaçları için ise GTX 1080 yahut AMD RX 5700 belirtişmiş. Modu deneyimlemek için SteamVR takviyeli bir sanal gerçeklik kaskına sahip olmanız da gerekiyor. Modun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.