Microsoft Surface Pro 9 5G özellikleri sızdırıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Asus, geçtiğimiz günlerde Microsoft Surface rakibi ExpertBook B3 Detachable modelini tanıttı. Sızdırılan bilgilere nazaran Microsoft, ARM ...

Asus, geçtiğimiz günlerde Microsoft Surface rakibi ExpertBook B3 Detachable modelini tanıttı. Sızdırılan bilgilere nazaran Microsoft, ARM tabanlı Surface Pro 9 5G için çalışmalarını hızlandırdı.

2’si 1 ortada olarak bilinen kompakt bilgisayarların popülaritesi artmaya devam ediyor. Windows Central’da yer alan bilgilere nazaran, Microsoft’un bu yıl tanıtacağı modeller ortasında Surface Laptop 5, Surface Studio 3 ve Surface Pro 9 yer alıyor.

Microsoft Surface Pro 9 5G özellikleri

Bugüne kadar üretilen Surface Pro modelleri, gücünü Intel işlemcilerden alıyor. Sızdırılan bilgilere nazaran Microsoft, Surface Pro 9 5G modelinde kendi geliştirdiği SQ3 işlemciye yer verecek. Snapdragon 8cx Gen 3’ün üzerine inşa edileceği belirtilen işlemci, performans iyileştirmeleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

ARM teknolojisi üzerine çalışmalarını hızlandıran Microsoft, Project Volterra ismini verdiği Windows-on-ARM masaüstü bilgisayarını tanıtmak için hazırlıklarına devam ediyor. Zac Bowden’a nazaran, bu PC Snapdragon 8cx Gen3 SoC tarafından destekleniyor ve ARM ile Surface Pro 9’da tanıtılması beklenen beklenen tıpkı sinirsel süreç ünitesi (NPU) AI özelliklerini içeriyor.

Daha ince bir profile sahip olacağı kestirim edilen Surface Pro 9 5G, Type-C giriş ile tanıtılacak. 5G özellikli bir Surface Pro 9, Microsoft’un birinci 5G telefon olmayan aygıtı olacak.

Microsoft’un önümüzdeki birkaç hafta içinde Surface Pro 9’u yeni bir Surface Studio ve Surface Laptop ile birlikte tanıtması bekleniyor. Yeni modellerin şimdi fiyatı bilinmiyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.