Resident Evil 4 Remake, Playstation 4’e de gelecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Resident Evil 7 ile kendi geliştirdiği RE Engine oyun motoruna geçen Capcom, oyun dünyasında hayli başarılı bir pozisyona geçmişti. Daha ...

Resident Evil 7 ile kendi geliştirdiği RE Engine oyun motoruna geçen Capcom, oyun dünyasında hayli başarılı bir pozisyona geçmişti. Daha sonra Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake ve Resident Evil Village ile RE Engine’nin mükemmel potansiyeli gözler önüne serilmişti. Son yıllardaki serinin muvaffakiyetini gören Capcom, geçtiğimiz aylarda Resident Evil 4’ü duyurmuştu. Yeni nesile özel duyurulan oyun, bir karar değişikliği ile Playstation 4’e de gelecek.

Deathloop Xbox çıkış tarihi aşikâr oldu

3 gün evvel eklendi

Xbox One hakkında bir bilgi yok

Tokyo Game Show’un Capcom Online Programı’nda Resident Evil 4 Remake’in imalcisi Yoshiaki Hirabayashi, oyunun Playstation 4 sistemine de geleceğini açıkladı. Ayrıyeten Hirabayashi, önümüzdeki Resident Evil için bir aktiflik düzenleneceği ve cihan hakkında yeni bilgiler alacağımızı doğruladı.

Oyunun Xbox One için gelip gelmeyeceği konusunda ise rastgele bir bilgi paylaşılmadı. Fakat Capcom’ın Playstation ile özel ilgisi ve Xbox One’ın PS4’ten daha güçsüz bir konsol olduğu düşünüldüğünde oyunun Xbox One sistemine gelmemesi mümkün gözüküyor. Capcom’ın son yıllarda yaptığı Switch portlarına bakıldığında ise oyunun, önümüzdeki yıllarda bulut üzerinden Nintendo Switch’e gelmesi olası gözüküyor. Ekim ayında düzenlenecek Resident Evil etkinliğinde; Villaga’ın yeni içerikleri, Village’ın Apple Silicon portu ve Resident Evil 4 Remake hakkında yeni bilgiler alacağız.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.