RTX 4090 tekrar görüntülendi: Dizüstü bilgisayar boyutlarında!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Nvidia'nın Ada Lovelace mimarili RTX 40 ailesini önümüzdeki günlerde duyurması bekleniyor. Kartların tanıtım tarihi yaklaşırken serinin ...

Nvidia’nın Ada Lovelace mimarili RTX 40 ailesini önümüzdeki günlerde duyurması bekleniyor. Kartların tanıtım tarihi yaklaşırken serinin zirve modeli GeForce RTX 4090‘ın yeni görselleri paylaşıldı. 

Boyutları ile şaşırttı

Paylaşılan görsellere bakıldığında, yeni amiral gemisi ekran kartının 16 inç boyutlarında Lenovo Legion Y9000X dizüstü modeli neredeyse tıpkı genişliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte dizüstü bilgisayarın 35,8 x 26 cm’lik boyutları düşünüldüğünde, RTX 4090 yaklaşık olarak 35,6 x 16,6 cm ölçülere sahip üzere görünüyor.

Bilindiği üzere RTX 40 serisi mevcut Ampere serisine kıyasla daha fazla güce muhtaçlık duyacak. RTX 4090’ın ise varsayılan 450W TDP pahası ile kullanıcıların karşısına çıkması beklenirken, görselde yer alan Legion modeli ve özel dizaynlarda bu kıymetin daha da üzerine çıkılabilir.

Oyunculara müjdeli haber: Ethereum madenciliği sona erdi!

3 gün evvel eklendi

Yeni kuşak Nvidia ekran kartları 20 Eylül’de düzenlenecek ”GeForce Beyond” etkinliğinde tanıtılacak. Yeni etkinliğin Türkiye saati ile 18:00’da başlaması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.