Samsung, yeni Galaxy telefonlarda uydu bağlantısı sunabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz hafta yeni iPhone 14 ailesini tanıttı. Yeni telefonların en dikkat çeken özelliklerinden biri ise kuşkusuz ...

Bilindiği üzere Apple, geçtiğimiz hafta yeni iPhone 14 ailesini tanıttı. Yeni telefonların en dikkat çeken özelliklerinden biri ise kuşkusuz uydu ilişkisi takviyesi oldu. Artık de akıllı telefon kesiminin dev isimlerinden Samsung’un, benzer bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

SOS özelliği Galaxy aygıtlara gelebilir

Phonearena tarafından hazırlanan bir rapora nazaran Samsung, uydu ilişki özelliğini yakında çıkacak Galaxy cihazlara getirmeyi planlıyor. Hücresel ağın mevcut olmadığı bölgelerde acil durum aramalarının yapılmasını sağlayacak bu acil durum özelliğinin, Galaxy S23 serisinde mevcut olup olmayacağı ise şimdi bilinmiyor.

Samsung fizikî tuşsuz telefonlar üretebilir

4 gün evvel eklendi

Bildirilenlere nazaran iPhone 14 ve gelecek iPhone modellerinde kullanılacak Apple SOS özelliği, ABD merkezli uydu irtibat şirketi Globalstar tarafından desteklenecek. Bununla birlikte Apple’ın Globalstar’ın mevcut ağ kapasitesinin yüzde 85’ini kullanması beklenirken, Samsung rakibinden farklı bir servis sağlayıcısına yönelebilir.

Ayrıca iPhone 14 ailesi ile gündeme gelen uydu irtibat takviyesinin, birinci olarak Huawei Mate 50 serisi ile tanıtıldığını belirtmekte yarar var. Eylül ayının başlarında Çinli şirket, yeni telefon serisinin global konumlama hizmeti sağlayan Beidou uydu ağına bağlanarak pozisyon ve ileti paylaşımı yapabileceği duyurmuştu.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.