Sony, Nextorage markasıyla SSD pazarına üst seviyeden giriş yapıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sony’nin yan kuruluşu olan Nextorage, birinci olarak geçtiğimiz yıl karşımıza çıkmıştı. PlayStation 5 konsolları için SSD ürünleri ile gün ...

Sony’nin yan kuruluşu olan Nextorage, birinci olarak geçtiğimiz yıl karşımıza çıkmıştı. PlayStation 5 konsolları için SSD ürünleri ile gün yüzüne çıkan Nextorage, görünen o ki PC tarafında da uzunluk göstermeye başlayacak. Birinci yüksek kapasiteli ve yüksek süratli SSD modellerini tanıtan firmanın gayesinde ise üst düzey tüketiciler bulunuyor.

Bir zamanın hükümdarı EVGA ekran kartı üretmeyi bırakıyor

1 gün evvel eklendi

Nextorage son derece yüksek suratlar sunuyor

Tokyo Game Show fuarı sırasında sergilenen Nextorage PCIe Gen 5.0 NVMe SSD modeli, standart bir M.2 form faktörü kullanacak lakin bakır yahut büyük bir soğutucuya sahip olmak üzere iki seçenekle gelecek. Teknik özellikler tarafındaysa bizleri 10.000 MB/sn okuma ve 9.500 MB/sn yazma hızları karşılıyor. Bu spesifikasyonlar ailenin 2TB modeli için geçerliyken 1TB versiyon için ise 9.500 okuma ve 8.500 yazma suratları sunulacak. Ek olarak Nextorage M2-2280 SSD eserleri PCIe 5.0 x4 arayüzünü kullanıyor olacak.

Firma ayrıyeten 4TB depolama seçeneğinin sunulduğu bir model de bulunmakta. Bu üründe 7.300 MB/sn okuma, 6.900 MB/sn yazma suratları ve 1,0 milyona kadar IOPs derecelendirmesi sunulacak. Sony’nin yan kuruluşu Nextorage, artık hem PlayStation konsollarına hem de masaüstü bilgisayar pazarına depolama seçenekleri sunacak. Bilgisayar tarafındaki başarısı elbette fiyatlandırma siyasetine son derece bağlı olacak diyebiliriz lakin şimdilik elimizde rastgele bir fiyat bilgisi ve çıkış tarihi bulunmadığının altını çizelim.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.