Sony’den üzen haber! PS VR2, PS VR oyunlarını çalıştıramayacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Playstation 4’ün sevilen donanım eklentisi PS VR, konsol tarafında sanal gerçeklik tecrübesini önemli manada geliştirmişti. Sistem için ...

Playstation 4’ün sevilen donanım eklentisi PS VR, konsol tarafında sanal gerçeklik tecrübesini önemli manada geliştirmişti. Sistem için birçok marka ile anlaşarak özel oyunlar ve tecrübeler sunan Sony, geçtiğimiz aylarda Playstation 5’in sanal gerçeklik sistemi PS VR2’yi tanıtmıştı. Merakla beklenen yeni sistemden üzücü bir bilgi geldi.

Bir zamanın hükümdarı EVGA ekran kartı üretmeyi bırakıyor

23 sa. evvel eklendi

Eski oyunlarınızı oynayamayacaksınız

Zamanında, geriye dönük uyumluluk konusunda kullanıcıları kızdıran Sony, bir sefer daha bu doğrultuda bir adım atıyor. Playstation’ın Platform Deneyimi’nde Kıdemli Lider Yardımcısı Hideaki Nashino, Playstation Podcast’in son kısmında PS VR2’nin PS VR oyunlarını çalıştırmayacağını belirtti. Nashino, PS VR oyunlarının PS VR2 üzerine çalışmayacağını zira PS VR2’nin tamamen yeni jenerasyon odaklı deneyimler için tasarlandığını belirtti. PS VR2’nin çok daha gelişmiş özellikleri, dokunsal geri bildirimli ve uyarlanabilir tetikli yeni kontrolcüleri, göz takip sistemi, 3D ses ve 4K HDR manzaraya sahip olduğunu bu yüzden PS VR2 oyunları geliştirmenin PS VR oyunları geliştirmekten çok farklı olduğunu da belirtti.

Böylece Sony, geriye dönük uyumluluk konusunda bir sefer daha müşterilerinin canını sıkmış oldu. No Man’s Sky üzere kimi oyunlar PS VR2 üzerinde de çalışacak lakin geliştiricilerin, eski VR oyunlarını yeni sistem için port etmesi gerekiyor. PS VR2, geriye dönük uyumluluk dayanağı olmaması ile oyun kütüphanesine önemli manada ziyan verecek fakat en azından orjinal PS VR, Playstation 5 sistemi üzerinde kullanılabilmeye devam edecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.