Telefon karıştırmayı sevenlere kötü haber! Google Chrome sekmelerine parmak izi kilidi geldi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google Chrome'un Android uygulamasına, saklı modu daha da saklı hale getiren yeni bir özellik eklendi. O denli ki artık gizli sekmelere ...

Google Chrome’un Android uygulamasına, saklı modu daha da saklı hale getiren yeni bir özellik eklendi. O denli ki artık gizli sekmelere girişlerde parmak izi doğrulaması kullanılabiliyor.

YouTube çıldırtacak: Görüntüden evvel beş reklam göstermeye başladı

4 gün evvel eklendi

Gizli sekmeler için parmak izi kilidi

Parmak izi kilidi doğrulamasıyla birlikte, Chrome’dan çıktığınız an gizli sekmeler kilitleniyor. Tarayıcıya tekrar girip zımnî sekmeleri açmak istediğinizde ise parmak izi doğrulaması isteniyor. Böylece gizli sekmelerde açık bıraktığınız web siteleri, artık öbürleri tarafından görüntülenemiyor. Parmak izi sensörü bulunmayan telefonlarda, zımnî sekmeleri PIN ile de kilitlemek mümkün.

Chrome parmak izi kilidi nasıl açılır?

Google, parmak izi kilidi özelliğini etaplı olarak kullanıma sunmaya başladı. Google Chrome parmak izi kilidini etkinleştirmek için ise Ayarlar > Zımnilik ve güvenlik > Kapalı sekmeleri kilitle seçeneğini etkin edebilirsiniz.

Gizli sekmeler için parmak izi kilidi, uzunca bir müddettir Chrome iOS uygulamasında bulunuyordu. iOS kullanıcıları da üstteki adımları izleyerek parmak izi kilidini etkin edebilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.