YouTube’dan kahreden haber geldi: Videodan önce 5-10 reklam göstermeyi test ediyoruz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz günlerde kimi YouTube kullanıcıları, görüntü yayınlanmadan evvel kendilerine iki yerine 5 ila 10 atlanamayan reklam görüntüsü ...

Geçtiğimiz günlerde kimi YouTube kullanıcıları, görüntü yayınlanmadan evvel kendilerine iki yerine 5 ila 10 atlanamayan reklam görüntüsü gösterildiğinden şikayetçiydiler. Google, bunun bir kusur olmadığını, şirketin yürüttüğü bir test olduğunu açıkladı.

YouTube çıldırtacak: Görüntüden evvel beş reklam göstermeye başladı

4 gün evvel eklendi

Google, testin emelinin, reklamların görüntüyü kesintiye uğratmak yerine görüntü başlamadan önce gösterilmesi halinde izleyici tecrübesinin nasıl gelişeceğini test etmek olduğunu söyledi. Buna paralel olarak da uzun metrajlı videolar başlatılmadan çabucak evvel 5 ila 10 arasında reklam sineması oynatıldı.

YouTube’a tesiri olumlu olursa uygulanabilir

Bir YouTube sözcüsüne nazaran, testler dünya çapında gerçekleştirildi ve artık sona ermiş durumda. Şirket bu testlerin ne kadar başarılı olduğunu ve gelecekte tüm kullanıcılar için reklam görüntülerinin sayısının artıp artmayacağını ise şimdi açıklamış değil.

Google ayrıyeten YouTube reklam formatları ve platformun çeşitli özellikleriyle ilgili tertipli olarak benzer testler yaptıklarını belirtti. Şirket, bu manada herhangi bir değişikliğin platform üzerinde olumlu bir tesiri olacağını fark ederse, onu uygulamaya koyuyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.